انواع کانکس

کانکس(Conex): انواع کانکس ها به شکل سازه یا اتاقک هایی هستند با داشتن ویژگی هایی نظیر سبک، مقاوم، عایق در برابر گرما و سرما که برای ایجاد فضاهای بزرگتر قابلیت اتصال به یکدیگر را دارند و این کانکس ها در ابعاد مختلف تولید می شوند و پارتیشن بندی داخلی با طراحی اختصاصی طبق نظر متقاضی اجرا میگردد.

انواع کانکس ها عبارتند از: کانکس های استاندارد، کانکس های تاشو، کانکس های سردخانه ای اسکید دار، کانکس های کارگاهی و …

تقسیم بندی دیگری از کانکس ها سیار و ثابت است که بسته به موارد استفاده از این دو نوع استفاده می شود .
مشخصات فنی کانکس استاندارد:
اسکلت: فلزی
شاسی: اسکید دار و بدون اسکید
دیواره ها و سقف: از ساندویچ پانل مخصوص ماموت دورو ورق آلوزینک پیش رنگ شده خارجی دارای پوشش 25 میکرون رنگ سوپرپلی استر کوره ای از رو و 7میکرون پرایمر مخصوص از زیر، لایه عایق از فوم پلی اورتان خارجی با دانسیته 2+40 یا 2-40 کیلوگرم بر مترمکعب، ضخامت دیواره ها 40 میلیمتر، سقف 50 میلیمتر
کف: از ساندویچ پانل یک رو ورق پیش رنگ شده آلوزینک و یک رو چوب چندلایه با روکش کفپوش p.v.c، ضخامت 40 میلیمتر
پنجره ها: دو عدد پنجره دوجداره یک متری از نوع u.p.v.c رنگی با توری کرکره ای و پرده لوردراپه
درب: یک عدد درب ورودی از ساندویچ پانل دورو ورق آلوزینک پیش رنگ شده خارجی به ضخامت 40 میلیمتر با پروفیل آلومینیوم رنگی مخصوص با دو لایه لاستیک
دریچه کولر: یک عدد از ساندویچ پانل 40 میلیمتری با آلومینیوم مخصوص
سیستم برق و تلفن: داخل داکت p.v.c استاندارد BS با کانکتور مربوطه
لوله کشی و شیرآلات: لوله ها از نوع سبز، شیرآلات از نوع درجه یک ایرانی
ابعاد: طول از 1 متر تا 12 متر، عرض از 1 متر تا 3 متر
کانکس-کانکس-پیش-ساخته-کانکس-اداری-کانکس-مسکونی-کانکس-کارگاهی-تولید-کننده-کانکس-سازنده-کانکس1

ورق بدنه و سقف : ورق بدنه از گالوانیزه فُرم دار ۷/۰ دو طرف رنـگ کـوره ای درجـه یـک به صـورت شـادولاین و گام دار با پرچـها و پیچ های فـولادی و ورق سقف از گالوانیزه ۷/۰کرکره ای به صورت دوشیب با آب بندی درزهای Overlab سقف و مستور کردن ورقهای دیوارپوش بدنه با تسمه نمره ۵/۲ Cm جهت عدم نفوذ باد به زیر ورقها برای جلوگیری از کنده شدن آنها.

عایق :پوشش از جنس پلی استایرن ۴ سانتی ضد حریق LG کره با دانسیته بالا و ضد سرما و گرما (عایق حرارتی، صوتی)

پوشش داخلی :با دیوار پوش (P.V.C) طرح چوب لمینت روکش دار درجه یک و تخته کوبی چندلائی ۹ میل بدنه و سقف جهت استحکام و اجرای نصب تخته های زیر دیوارپوش با منگنه های بادی جهت جلوگیری از تابیدن دستگاه.

درب و پنجره ها:دربهای بیرونی از جنس آلومینیومی شبکه ای درجه یک سنگین رنگ استاتیک خور سفید رنگ و دربهـای داخـلی از جنس H.D.F ترکیه ای با یراق آلات گارانتی شده و پنجره ها از جنـس آلومینیـومی کشوئـی درجـه یـک رنگ استاتیک خور سفیدرنگ در ابعاد ۸۰×۱۲۰ به همراه توری پنجره با شیشه های۴ میل رفلکس رنگی بانصب پرده لوردراپه برای پنجرها و آبچکان بالای درب و پنجره ها جهت جلوگیری از نفوذ باران به داخل کانکس.

تخته کف وکفپوش :استفاده از چند لایی های ( واتر پـروف ) ۱۸ میل درجـه یک و کفپـوش ازجنـس روکش های طرح پارکتی پشت گونی درجه یک دراشکال مختلف و مقاوم سـازی کف بوسیله قیر پاشی بدون هزینه اضافی جهت مقـابله با پوسیـدگی نـاشـی از محیـطهای صنعتـی و آب و هوای شرجی شمال و جنوب کشور.

هوک :در بالای سقف با ۴ قلاب میلگردی جهت سهولت در بارگیری با قدرت تحمل بار به وزن ۱۰تن در ارتفاع و ۴ قلاب در کف روی شاسی جهت مهار کانکس بر روی تریلی به لحاظ ثابت بودن بار در طول مسیر.

پرچ : تمامی اتصالات بدنه و سقف با استفاده از پیچ ها و پرچ های سر پهن فولادی نمره ۱۸ ، ۲۱ ، ۲۵ ، ۳۵ با فواصلcm 5 و پوشش کلیه درزها با استفاده از تسمه و نبشی های آلومینیومی .

سیستم روشنایی :بـا نصب کلیـد و پـریـز درجه یک و تلفن بصورت ارت دار و تعبیه شده داخل داکتهای p.v.c مهتابی دوبـل، چراغ تونلی از نوع درجه یک یا Legrand فرانسه بالای درب ورودی و یا سایر محصولات درجـه یک برقی سیم کشی استـاندارد با کابـل ۵/۲×۲ مجهـز به کلیـد میناتـوری (فیـوز اصلـی) مورد تائید واحد کنترل کیفیت و پریز کولر M.K و جعبه تقسیم سوکت خور ارت دار بالای درب ورودی.