استفاده از انواع ورق

انواع ورق:رخدادهای جوی و حوادث طبیعی مانند طوفان ، برف و باران شدید ، تگرگ ، زلزله تاثیرگذارترین عامل در انتخاب مناسب و بهتر مصالح ساختمانی می باشند . بنابراین با توجه به ویژگی های برجسته پلی کربنات ، ورق هایی با همین عنوان ساخته شده است . ورق پلی کربنات شامل خواصی مانند ضد ضربه بودن و مقاومت پذیری زیاد و شفافیت است که جایگزین مناسبی برای شیشه نیز می باشد که باعث استفاده زیاد در مصالح ساختمانی می شود علاوه بر خواص نامبرده شده می توان از سبک بودن ورق پلی کربنات نیز نام برد که یک عامل مهم برای مقاومت در برابر زلزله و تسهیل در حمل و نقل به شمار می آید . عدم تبادل حرارتی نیز از ویژگی های دیگر این ورق ها است که در فصول مختلف سبب کاهش مصرف انرژی می شود و مزیت های اقتصادی فراوانی را به همراه خواهد داشت .

گروه فنی سازه پایداران پوشش البرز آمادگی خود را در زمینه فروش، نصب، طراحی و مشاوره انواع ورق های رنگی، رنگی شفاف، ورق های موجدار، ورق های پلی کربنات، ورق های طرح سفال، ورق های شیروانی، ورق های گالوانیزه، ورق های آلوزینک و سایر ورق ها اعلام می دارد.

انواع ورق های پلی کربنات

ورق های پلی کربنات موج دار

ورق های موج دار همگام و مطابق با استانداردهای ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل های موج دار در بازار می باشند. از این رو بهترین انتخاب برای نورگیر سوله ها Hangar، سقف فروشگاه ها، کارخانجات، انبارها، پارکینگ های عمومی و سالن های ورزشی در کنار ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل ها می باشند. این امر باعث بهره وری بهینه از نور خورشید در روز و در نتیجه کاهش هزینه و انرژی های مصرفی در این مکان ها می گردد. لازم به ذکر است که به دلیل همگام بودن و تشابه شکل ورق ها، هزینه های جانبی جهت آب بندی سقف هم کاهش می یابد. می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که به دلیل خواص ذاتی پلی کربنات، این ورق ها معایب استفاده از مواد مشابه مانند شیشه و فایبرگلاس را نداشته و با تنوع رنگی باعث زیبایی محیط می شوند.
به غیر از موارد پیشین می توان از ورق های پلی کربنات موج دار در محیط هایی مانند استخر، گلخانه، محل نگهداری دام و بسیاری مکان های دیگر استفاده کرد.
این ورق ها به علت شفافیت بالاایجاد سایه نکرده و به دلیل عایق بودن قابل استفاده در گلخانه ها به خصوص در مناطق سردسیر می باشند و هزینه نگهداری و تجهیزات نصب را نیز کاهش می دهند.

ورق پلی کربنات طرح سفال

ورق پلی کربنات طرح سفال محصولی بسیار مدرن است که در پی پژوهش های فراوان مهندسین پلیمر ساخته شده است. این دستاورد توانسته است جایگاه خود را به عنوان گزینه ای مناسب با ساختاری استوار و اصیل در معماری اروپایی و نمونه سازی سنتی در معماری نوین در پوشش سقف نشان دهد. این ورق ها از دو پلیمر مستحکم پلی کربنات و اکریلیک ساخته شده است و درجه پایداری بالایی دارد. این ورق ها در برابر خوردگی شیمیایی، گرما و تغییرات حرارتی تا 110 درجه سانتیگراد پایدار است.

طرح سفال

زمینه های کاربرد ورق های پلی کربنات طرح سفال:

– سازه های مسطح به اریب
– ویلا و خانه باغ ها
– اقامتگاه های تفریحی
– انواع سقف و شیروانی ها

ویژگی های محصول:

– پایداری رنگ
– مقاومت عالی در برابر بار
– عایق صوتی با کیفیت بالا
– مقاومت عالی دربرابر خوردگی
– مقاومت در برابر آتش
– پاک شوندگی راحت
– پایداری ابعاد
– مقاومت در برابر آب
– عایق الکتریکی
– عایق حرارتی
– سازگاری با محیط زیست سبز
– نصب سریع

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به صورت کلی فلزی است از پایه آهن معمولی با پوشش فلز روی که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی مقاوم است.
ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می شود. ورق های رول فرم گالوانیزه در عرض ها و ضخامت های مختلف تولید می شوند.

مزایای ورق گالوانیزه:

– قیمت کم و مناسب
– هزینه کم نگهداری و تعمیرات
– طول عمر زیاد
– اعتبار
– دوام پوشش
– محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک
– محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه
– بازرسی آسان
– رسیدن به نتیجه مطلوب در زمان کوتاه

مصرف ورق های گالوانیزه:

ورق های گالوانیزه مصارف بسیاری در صنایع مختلف داشته و زمانی از آن استفاده می شود که نیاز به کنترل خوردگی در آهن و فولاد باشد. برخی از مصارف ورق های گالوانیزه به شرح ذیل می باشد:
– ساندویچ پانل
– صنعت اتومبیل
– صنعت کشاورزی
– صنعت حمل و نقل
– خودرو و کارخانجات
– رابیت های مصرف شده در سقوف
– استفاده در مهندسی عمران و ساختمان
– صنایع کاغذ و لوله
– ساخت سقف
– یخچال ها
– ساخت تانک های ذخیره و بشکه ها
– کابینت و قفسه
– سیستم های خنک کننده و تصفیه هوا
– استفاده در مکان هایی که به رنگ آمیزی نیاز دارد
– مصارف خانگی
– کانال ها و کابل ها
– صنعت الکترونیک
– تابلوهای راهنمایی
– بدنه کاروان ها
– بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی و …

ورق طرح کرکره ورق طرح صفال ورق طرح ذوزنقه

 

 

 

 

 

 

انواع ورق شفاف و ورق دو جداره و سه جداره

ورق2 ورق 4 ورق 3 ورق1 ورق 6 ورق 7